طراحان وب شمال


 آمار بازدید ها
 تقویم روز

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : این کارگاه که با مشارکت بخش آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش و عوامل اجرایی طرح نجات آب شرکت آب منطقه ای مازندران در محل نمازخانه آن اداره کل برگزار شد مدیران و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش مازندران ضمن اطلاع از شرایط آبی کشور و استان با چالش های موجود در بخش آب استان و راهکارهای مقابله با آن آشنا شد. 

 در این کارگاه آقای دکتر وحید غلامی مشاور طرح نجات آب استان با برشمردن اهمیت آب در اقتصاد و سلامت جامعه به نقش آن در توسعه پایدار و امنیت اجتماعی جامعه پرداختند .

ایشان با اشاره به وقوع خشکسالی و کم آبی مکرر در سالهای اخیر و کاهش رواناب موجود و به تبعه آن کاهش کیفیت منابع آب گفت : یک جامعه در حال توسعه نیازهای آبی آن نیز توسعه و رشد پیدا می کند و برای این مهم باید علاوه بر انجام فعالیت سازه ای به کارهای غیر سازه ای به ویژه فرهنگ سازی توجه جدی داشته باشد .

دکتر وحید غلامی با بیان ویژگی های رودخانه های استان و ضرورت توجه به آن به عنوان یک سرمایه ملی گفت : تجاوز به بستر رودخانه ها ، برداشت غیر مجاز شن و ماسه و همچنین ریختن زباله و نخاله در حاشیه رودخانه مشکلات جدی را در سالهای اخیر برای رودخانه های استان ایجاد کرد که با مشارکت و همکاری همه آحاد جامعه به ویژه معلمین و دانش آموزان که قشر بسیار تأثیر گذار در جامعه هستند باید این مشکلات را به حد اقل برسانیم .

مشاور طرح نجات آب استان از پیشروی آب شور دریا به ویژه در سواحل گلوگاه ، بهشهر ، جویبار ، بابلسر ، میاندرود ، فریدونکنار و محمود آباد به عنوان یکی از تهدیدهای آب  زیر زمینی استان یاد کرد و افزود : نباید اجازه داد بدون هماهنگی آب منطقه ای در استانها حتی یک حلقه چاه غیر مجاز حفر شود.

وی در پایان با بیان اهمیت آب زیرزمینی در تأمین آب شرب 3 میلیون جمعیت ثابت استان و 20 میلیون جمعیت توریست گفت : در کوتاه مدت امکان تأمین آب شرب استان بجز از آب زیر زمینی وجود ندارد لذا  حفظ کیفیت منابع آب استان به ویژه زیر زمینی که در حال حاضر بیش از 90 درصد آب شرب استان از این منبع تأمین می شود  امری است که باید توسط همگان جدی گرفته شود و آموزش و پرورش استان در همراه کردن مردم نقش کلیدی خواهد داشت .