طراحان وب شمال


 آمار بازدید ها
 تقویم روز

در هفتمین روز از دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی مراسم افتتاحیه مرحله دوم اجرای طرح دانش آموزی نجات آب در بیش از 1000 مدرسه در مازندران با حضور جمعی از مدیران آب منطقه ای مازندران و مدیران آموزش و پرورش استان  و شهرستان  ساری برگزار شد .

درمراسم آغازین این طرح که با نواخته شدن زنگ نجات آب آغاز شد، آقای نظری معاون آموزش و پرورش مازندران گفت : طرح  داناب از سال 1390 در مازندران به صورت پیوسته در حال اجراست امروز مرحله دوم اجرای این طرح را همزمان با نیمه دوم سال تحصیلی در 1073 مدرسه در پایه های هفتم ، هشتم و نهم تحصیلی در مازندران  آغاز کردیم .

وی با بیان اینکه در طی این پنج سال بیش از 2000 معلم بخش متوسطه اول در کارگاه آموزشی که توسط آب منطقه ای مازندران  و آموزش و پرورش استان برگزار شد شرکت کرده و این معلمان  در طی سال بحث اطلاع رسانی ، آموزش و فرهنگ سازی را در سطح دانش آموزان و خانواده آنها در زمینه حفاظت و بهره برداری بهینه از آب در دستور کار خود قرار داده اند .

نظری افزود : این طرح یک طرح مشترک بین مجموعه آموزش و پرورش و وزارت نیرو در سطح استان ها می باشد و خوشبختانه موفق شدیم در طی دو و سه سال گذشته در بحث مدیریت مصرف آب و برق رتبه اول را کسب کنیم و جزء استان ها ی برتر در این زمینه باشیم .

معاون آموزش متوسطه آموزش  و پرورش مازندران افزود : برای اجرای هر چه بهتر طرح داناب حدود 70 مدرسه به عنوان مدرسه فرهنگ در استان که نقش پشتیبانی و پایلوت  را داشته  ودر اجرای طرح نجات آب و جهاد انرژی الگو و پیشتاز هستند انتخاب و اقدامات ویژه ای را انجام  می دهیم و این یک تجربه بسیار موفق در استان برای طرح هایی که نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارند می باشد .

سپس آقای دکتر موسی نامدار قائم مقام مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به جایگاه معلم و نقش آن در هدایت جامعه به تشریح اهمیت آب در کشور به ویژه در استان مازندران پرداخت و گفت : شرایط اقلیم کشورمان به گونه ای است که راهی جز حفاظت و استفاده بهینه از این نعمت الهی نداریم .

وی با بیان اینکه سرانه آب در کشورمان کمتر از 1700 متر مکعب است و این رقم در مقیاس جهانی بالغ بر 7500 متر مکعب می باشد گفت : کشوری که سرانه آب آن حدود یک چهارم متوسط جهانی است بهره برداران در بخش شرب ، کشاورزی و صنعت باید هوشمندانه از آن استفاده کنند .

نامدار میزان بارش را در استان طی 15 سال اخیر روند کاهشی اعلام کرد و گفت : در طی این مدت هم شاهد افزایش دما در استان بودیم و هم رواناب ما در رودخانه ها به میزان حدود 500 میلیون متر مکعب کاهش پیدا کرده است .

عضو هیات مدیره آب منطقه ای مازندران با قدردانی از همکاری خوب آموزش و پرورش استان گفت : امروز با تلاش معلمین خوب و همکاران ما استفاده بهینه ازمنابع آب از طریق دانش آموزان به والدین آنها انتقال داده شد و بصورت فراگیر در تمام بخش ها از جمله شرب ،کشاورزی و صنعت در دست پیگیری است .

در این مراسم علاوه بر قرائت پیام دانش آموزان استان در زمینه آب و اجرای سرود و شعر ، از 17 نفر از دانش آموزان و 5 نفر از معلمین به نمایندگی از 200 نفر دانش آموز و معلم برتر  انتخاب شده این طرح تجلیل و لوح تقدیر اهدا شد و تجلیل از دیگر افراد برتر در مدارس آنها صورت می گیرد  .